RGB

V souvislosti s LED diodami znamená zkratka RGB "Red, Green, Blue" (v češtině "Červená, Zelená, Modrá"). RGB je systém, který se používá k vytvoření široké škály barev kombinací těchto tří základních barev ve formě světla. Tento princip je založen na aditivním modelu míchání barev.

RGB LED diody jsou speciální typ LED, který integruje červenou, zelenou a modrou LED do jednoho pouzdra. Tyto tři LED mohou být ovládány nezávisle na sobě, což umožňuje měnit intenzitu světla každé barvy. Kombinací různých intenzit červené, zelené a modré barvy je možné vytvořit širokou škálu barev, včetně bílé, tím, že se všechny tři barvy kombinují v plné intenzitě.

Použití RGB LED diod je běžné v mnoha aplikacích jako je osvětlení, displeje, reklamní panely, dekorativní osvětlení a další, kde je potřeba dynamicky měnit barvy světla.

RGB LED diody mohou být také ovládány pomocí PWM (Pulse Width Modulation, neboli Modulace Šířky Impulzu), což umožňuje přesné nastavení intenzity světla každé z červené, zelené a modré LED, a tím umožňuje vytvoření velmi specifických odstínů barev.