Příběh, aneb jak to celé začalo...

Vážení zákazníci a příznivci elektroniky, vážíme si toho, že vás oslovil náš e-shop.

Lukáš Hliněný s kamarádem Michalem Kočím

Ing. Lukáš Hliněný

 

Ing. Michal Kočí

Celý můj příběh začíná na základní škole, neboť už v 6. třídě jsem díky panu Khamlovi, který tehdy vedl v Liberci svůj obchod se součástkami, objevil kouzlo elektroniky. Není tedy divu, že po základní škole vedla moje cesta rovnou na Střední průmyslovou školu strojní a elektronickou v Liberci, kde jsem absolvoval obor Automatizace a Sdělovací technika.

Na střední škole jsem často svým spolužákům sháněl součástky do hodin praxe. Tato činnost mě postupně přivedla k založení živnosti v roce 2014, načež jsem krátce poté spustil e-shop pod názvem LHelektro. Po krušných začátcích, kdy jsem musel pochopit problematiku online obchodování, jsem postupně vybudoval e-shop, který mi dělal radost.

Po střední škole moje cesta vedla na Technickou univerzitu v Liberci (TUL), kde jsem nejprve vystudoval obor Elektronické informační a řídicí systémy. Pro navazující magisterské studium jsem zvolil obor Mechatronika, který mě obohatil o další znalosti v oblasti elektroniky, mechaniky, informatiky a řízení. 

Po tříletém provozu e-shopu LHelektro, jsem se rozhodl vytvořit novou obchodní značku, která bude lépe vystihovat můj obor podnikání. Zároveň původní e−shop technologicky zestárl natolik, že jej už nebylo možné efektivně využívat.

 

Můj příběh začíná o něco později, až v 9. třídě, kdy jsem se rozhodoval, na kterou střední školu nastoupím. Nakonec jsem nastoupil na Střední průmyslovou školu strojní a elektronickou v Liberci. Zde jsem se seznámil s Lukášem a jeho záměrem podnikat v prodeji elektrosoučástek. S trochou nadsázky lze tvrdit, že jsem byl u prvních krůčků e−shopu.

Po absolvování SŠ, konkrétně oboru Automatizace a sdělovací techniky, se naše cesty mírně rozešly. Já jsem se rozhodl studovat čistě obor Aplikovaná elektronika na Fakultě Elektrotechnické ČVUT v Praze, zatímco Lukáš se nadchl pro obor Mechatronika. Tyto rozdílné cesty se nakonec ale ukázaly jako výhoda, jelikož se vzájemně doplňujeme.

Po absolvování bakalářského oboru jsem pokračoval navazujícím oborem Mikroelektronika. Během studia SŠ a hlavně VŠ jsem se, mimo jiné, seznámil s téměř všemi součástkami, jejich parametry, a hlavně jsem se naučil z nich navrhovat zapojení a plošné spoje (DPS).

Absolvováním magisterského studia jsem ale neskončil. Aktuálně studuji doktorský obor se zaměřením na senzory nové generace. Konkrétně se specializuji na nové materiály a technologie pro výrobu senzorů plynů. Zároveň navrhuji charakterizační aparatury.

Od roku 2017 společně

Lukáš se počátkem roku 2017 rozhodl spustit nový e−shop, pro který vybral název "kondík", což je slangový výraz pro kondenzátor, bez kterého se neobejde prakticky žádné elektronické zařízení. Pod obchodní značkou KONDIK.cz jsme dne 24. srpna 2017 spustili zcela nový e−shop. Pro potřeby podnikání (přivážení a odvážení balíčků) jsme koncem roku 2019 využili výhodné nabídky a zakoupili malou firemní dodávku Renault Trafic.

Už od doby původního e-shopu LHelektro si zakládáme na vlastním skladu. Původní skladové prostory byly v místnosti 3x5 metrů v bytě Lukášových rodičů. Konec roku 2019 ukázal, že dlouhodobě růst, rozšiřovat sortiment a expedovat zboží z domácího prostředí již nebude brzy možné. Naštěstí hned počátkem roku 2020 přišla nabídka z areálu SVED a hned v únoru jsme se přestěhovali do nových prostor. Po přestěhování jsme začali růst výrazně rychleji, netrvalo tedy dlouho a došlo k dalšímu stěhování, tentokrát pouze v rámci budovy SVED. Dnes máme skladové prostory o rozloze 150 m2 s provozovnou. Na provozovně se můžete nejčastěji setkat s Lukášem, neboť Michal stále studuje v Praze. Až do listopadu 2022 padala veškerá činnost a odpovědnost na Lukášova bedra, proto jsme se rozhodli založit společnost KONDIK electronic, s.r.o., neboť bychom se rádi společně rozvíjeli i do budoucna...

Říká se, že člověk se nikdy nepřestává učit. Pro online podnikání v takto specifikovaném oboru to platí dvojnásob. Proto, prosím, omluvte případné nedostatky, které byste na e-shopu případně našli. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi na Vaše dotazy odpovíme.

 

Jak šel čas...

červen 2014 ... Získání živnostenského oprávnění

červenec 2014 ... Spuštěn první e-shop na adrese www.lh-elektro.cz

únor 2015 ... 3000 položek v prodeji

duben 2016 ... Stali jsme se plátci DPH

srpen 2017 ... Spuštěn nový e-shop na adrese www.kondik.cz

říjen 2017 ... Online platby kartou

prosinec 2017 ... Spolupráce se společností INTERSERVIS Liberec

březen 2018 ... 5000 položek v prodeji

únor 2019 ... Služba návrhy plošných spojů

říjen 2018 ... Rozšíření sortimentu o struny pro 3D tisk

říjen 2019 ... Nový firemní automobil

únor 2020 ... Stěhování do prostor v areálu SVED

listopad 2020 ... Změna bankovního účtu na Fio Bank

leden 2022 ... Stěhování do větších prostor v rámci budovy SVED

březen 2022 … 10 000 položek v prodeji

červenec 2022 ... Odkup veškerého zboží od prodejny S+K elektro

listopad 2022 ... Založení společnosti KONDIK electronic

prosinec 2022 ... Odkup 1/3 zboží od společnosti GES−ELECTRONICS

leden 2023 ... Nová provozovna, umožněn přímý nákup